KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861005
nr 1486 1005
Trevor Haddon
(1864-1941), Storbritannien
Oljemålning, Trevor Haddon (1864-1941), Sverige. Flicka i landskap med blommande fruktträd & får, Signerad, "RBA". Olja på duk, 30x50 cm, yttermått inklusive ram: 46x66 cm
Kondition: slitage, skadad ram
Arthur Trevor Haddon, brittsik bildkonstnär född i London 1864, död 1941.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:05:24
29/8 18:55:03
- Klassiska
29 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Trevor Haddon
Läs mer om Trevor Haddon